انگیزشی
پند آموز
عاطفی
طنزآمیز
واقعی
مَثَل
وبلاگ
درباره کوتاهک

مقدمه

داستان کوتاه که در همه جوامع یکی از دلنشین ترین بخش ادبیات را شامل می شود سالهاست که با همه گیر شدن اینترنت به یک موضوع پر طرفدار فضای مجازی تبدیل شده است. داستانک ها این توانایی را دارند که در زمان کوتاهی مفاهیم زیادی را برای مخاطب بازگو کنند.در واقع  هدف کوتاهک ایجاد بستری مناسب برای تجربه مطالعه لذت بخش داستان کوتاست.

ما در کوتاهک تلاش میکنیم همیشه به روز باشیم و به صورت روزانه داستانک هایی جدید و خواندنی منتشر کنیم.

داستان کوتاه یا داستانک؟!

داستان هایی که در کوتاهک منتشر  می شود "داستانک" هستند . با این حال به دلیل آشنایی بیشتر مردم با واژه داستان کوتاه به عنوان داستان هایی یک صفحه ای ، ما از این عنوان بیشتر استفاده میکنیم. در واقع در صنعت ادبیات داستان کوتاه و داستانک دو سبک متفاوت داستان نویسی هستند که تعاریف آنها را در اینجا برایتان شرح میدهیم.

 

داستان فلَش، داستانک یا داستان کوتاه کوتاه (به انگلیسی: Flash Fiction) قالبی در داستان نویسی است که در چند خط یا حداکثر یک صفحه نوشته می‌شود و در پی یک کشف ضربه‌زننده است. این کشف می‌تواند غافلگیر کردن خواننده و ایجاد شوک، شوخی یا نمایش لحظه‌ای زیبا باشد. در فارسی می‌توان آن را «داستان ناگهان»، «داستان لحظه»، و «داستان آنی» ترجمه کرد.

داستان کوتاه گونه‌ای از ادبیات داستانی است که نسبت به رمان یا داستان بلند حجم بسیار کم‌تری دارد و نویسنده در آن برشی از زندگی یا حوادث را می‌نویسد درحالی که در داستان بلند یا رمان، نویسنده به جنبه‌های مختلف زندگی یک یا چند شخصیت می‌پردازد و دستش برای استفاده از کلمات باز است. به همین دلیل ایجاز در داستان کوتاه مهم است و نویسنده نباید به موارد حاشیه‌ای بپردازد.

کوتاهک در شبکه های اجتماعی

اگر شما هم از جمله کسانی هستید که  علایق خود را در تلگرام و اینستاگرام جستجو میکنند میتوانید با عضویت در کانال تلگرام و یا پیج اینستا گرام ما هر روز داستانک های منتخب  و لیست جدیدترین داستانک های منتشرشده در سایت را دریافت کنید.

داستان کوتاهک

 ایده کوتاهک به عنوان مرجع فارسی داستان کوتاه از سال 1395 مطرح و از مرداد 1396 نسخه اولیه سایت به مرحله اجرا درآمد. هم اکنون ما تلاش مکنیم محیطی دلنشین ، ساده  و سریع برای شما فراهم کنیم و به همین منظور کوتاهک از محدود سایت هایی خواهد بود که از تبلیغات به هر شکلی استفاده نمیکند.

  ارتباط با ما

برای ارسال پیشنهادات ، انتقادات و برای ارسال داستان کوتاه میتوانید از قسمت تماس با ما استفاده کنید. ما هر روز همه پیام ها را بررسی میکنیم.

برای ارسال نظرات خود درباره داستانک ها میتوانید از فیلد ثبت نظر که در قسمت پایینی همه مطالب قرار دارد استفاده کنید.

 

نویسندگان داستان کوتاه

در صورتی که نویسنده داستان کوتاه هستید میتوانید آثار خود را از طریق فیلد تماس با ما برایمان ارسال کنید تا پس از تایید مدیریت با نام خودتان در سایت منتشر شود.

 

 

جمال ساداتی

مالک و مدیر کوتاهک

 

 

 

بازدید: ۲۰۰۶ بار