انگیزشی
پند آموز
عاطفی
طنزآمیز
واقعی
مَثَل
وبلاگ
عاطفی
درسی از کودک
بازدید: ۱۲۵۲ بار
تاریخ: ۱۳۹۶/۰۷/۲۶
لایک : ۱۸۳ بار

دخترک از مادر خود پرسید : مامان کجا می ری؟

مادر جواب داد: عزیزم بازیگر مشهوری که از محبوبیت زیادی برخوردار است به اینجا آمده است و این بهترین فرصتی است که می توانم او را از نزدیک ببینم وبا او صحبت کنم. خیلی زود برمی گردم. اگر او وقت آن را داشت که با من حرف بزند چه محشری می شود.

و در حالی که لبخندی حاکی از شادی به لب داشت با فرزندش خداحافظی کرد.

حدود یک ساعت بعد مادرش با حال بدی به خانه بازگشت.

دختر به مادرش گفت : مادر چرا چهره ی پریشانی داری؟ آیا بازیگر محبوبت را ملاقات نکردی؟

مادر با لحنی از خستگی و عصبانیت گفت : من و عده زیادی از مردم بسیار منتظر ماندیم اما به ما خبر رساندند که او نیم ساعتی می شود که از اینجا رفته است.

ای کاش خدا شهرت و محبوبیتی را که به این بازیگر داد به من میداد.

کودک پس از شنیدن حرف های مادر به اتاق خود رفت و لباس خود را عوض کرد و گفت : مادر آماده شو با هم به جایی برویم. من می توانم آرزوی تو را برآورده کنم.

اما مادر اعتنایی نکرد و گفت : این شوخی ها چیست او بیش از نیم ساعت است که این شهر را ترک کرده است حرف های تو چه معنی ای می دهد؟

دختر گفت : مادرم خواهش می کنم به من اعتماد کن فقط با من بیا.

مادر نیز علی رغم میل باطنی خود درخواست فرزند خود را پذیرفت زیرا او را بسیار دوست می داشت. بنابراین آن دو به بیرون از خانه رفتند. پس از چندی قدم زدن پسر به مادرش گفت : رسیدیم.

در حالی که به کلیسای بزرگ شهر اشاره می کرد. مادر که از این کار فرزندش بسیار دلخور شده بود با صدایی پر از خشم گفت : من به تو گفتم که الان وقت شوخی نیست این رفتار تو اصلا زیبا نبود.

کودک جواب داد : مادر تو در سخنان خود دقیقا این جمله را گفتی که ای کاش خدا شهرت و محبوبیتی را که به این بازیگر داده است به ما داده بود پس آیا افتخاری از این بزرگ تر است که با کسی که این شهرت و محبوبیت را داده نه آن کسی که آن را دریافت کرده حرف بزنی؟

آیا سخن گفتن با خدا لذت بخش تر از آن نیست که با آن بازیگر محبوب حرف بزنی؟ وقتی خدا همیشه در دسترس ماست پس چه نیاز به بنده ی خدا.

مادر هیچ نگفت و ساکت ماند …

برچسب ها : داستان خدا  ,  مادر و فرزند  ,  کلیسا

نظرات (0)

مطالب مرتبط
موضوع تاریخ بازدید
راز ۶۰ ساله ۱۳۹۶/۰۶/۱۰ ۱۰۴۱
دسته گلی برای مادر ۱۳۹۶/۰۷/۲۶ ۸۳۷
شکایت گنجشک به خدا ۱۳۹۶/۰۶/۰۸ ۱۱۶۳
دیدار با خدا در پارک ۱۳۹۶/۱۱/۲۶ ۱۱۳۶
ویلیام کوپر ۱۳۹۶/۰۶/۱۰ ۹۱۵