انگیزشی
پند آموز
عاطفی
طنزآمیز
واقعی
مَثَل
وبلاگ
واقعی
توجه میکل آنژ به جزئیات در کار
بازدید: ۱۳۲۶ بار
تاریخ: ۱۳۹۶/۰۷/۲۴
لایک : ۱۰۱ بار

هنرمند بزرگ میکل آنژ در حال کار روی یک مجسمه بود که دوستی صدایش زد. میکل آنژ که سخت مشغول بود متوجه او نمی شود. او رفت و بعد از مدتی برگشت و میکل آنژ را دوباره صدا زد. میکل آنژ هنوز بی‌توجه به اطراف با قدت زیادی مشغول به کار بود.

دوست میکل آنژ نزدیک تر شد و با صدایی بلند و با تعجب گفت: «از چند ساعت قبل تا الان چکار می‌کنی؟مجسمه که کارش تمام است.چرا وقتت را بیهوده می‌گذرانی!»

میکل آنژ پاسخ داد: «به هیچ وجه، من این بخش را دستکاری کردم و صیقل دادم. ظاهر این قسمت را نرم‌تر کردم و عضلات را مشخص‌تر کردم. شکل بهتری به لب دادم و به این اندام انرژی بیشتری دادم.»

دوستش گفت: «خب، اما اینها همه جزئیات هستند.»

میکل آنژ گفت: «ممکن است این گونه به نظر آید اما این جزئیات در کنار هم کمال را در کار به وجود می‌آورد و کمال هیچ یک از این جزئیات نیست.»

میکل آنجلو برناروتی یا میکل آنژ متولد ۶ مارچ ۱۴۷۵ در شهر کاپرزه، ایتالیا، نقاش، تندیس‌گر و معمار دوره رنسانس بود. در طول بیش از ۷۰ سال عمر کاری، او به شهرتی افسانه‌ای دست‌یافت و نامش همچمون پادشاهان و پاپ‌های آن دوره در زمزه «مردان رنسانس» قرار گرفت. مجسمه «داوود» و «پی‌تا (Pietà)» و «سقف کلیسای سیستین» از جمله شاهکارهای هنری به جا مانده از اوست.

برچسب ها : میکل آنژ  ,  پیکر تراشی

نظرات (0)

مطالب مرتبط
موضوع تاریخ بازدید
وفاداری بی حد و مرز هاچیکو ۱۳۹۶/۰۷/۲۴ ۱۰۸۴
داستانی از شاه عباس ۱۳۹۶/۰۶/۲۷ ۶۶۶
شجاعت و وفاداری سردار هخامنشی ۱۳۹۶/۰۷/۰۳ ۸۷۷
خبر مرگ نوبل ۱۳۹۷/۰۸/۱۲ ۱۷۸